Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Wojewoda Lubuski wspiera Sybiraków (2018-01-11)

 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas spotkania noworocznego zapewnił  przedstawicieli oddziału terenowego Związku Sybiraków w Zielonej Górze o swoim zaangażowaniu na rzecz bardzo dobrej współpracy ze wszystkimi środowiskami kombatanckimi.

- Cierpienie Sybiraków wniosło wielki wkład w polską drogę do wolności. To dzięki Wam zachowujemy pamięć o naszej historii - mówił do zebranych w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Po zmianie ustawy to Wojewoda przejął od marszałka opiekę  nad kombatantami i działaczami opozycji antykomunistycznej. 13 grudnia 2017 roku. Wojewoda powołał Lubuską Wojewódzką Radę Kombatancką i Wojewódzką Radę Konsultacyjną do Spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej i Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. Weszli do nich świadkowie najnowszych, tragicznych wydarzeń historii Polski.

Wojewoda podkreślił, że Rady mają być łącznikiem między Wojewodą a środowiskami kombatantów, Sybiraków oraz osób represjonowanych. Pełnomocnikiem Wojewody ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych jest Pani Małgorzata Gośniowska-Kola.

 

Małgorzata Gośniowska-Kola -  pełnomocnik ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych

Piętro III p. 316

tel.: +48 95 7 115 189

fax.:+48 95 7 115 560

malgorzata.gosniowska-kola@lubuskie.uw.gov.pl

 

 

mw

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Wojewoda Lubuski wspiera Sybiraków

Autor mw
Wojewoda Lubuski wspiera Sybiraków
Autor mw
Wojewoda Lubuski wspiera Sybiraków
Autor mw
Wojewoda Lubuski wspiera Sybiraków

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl