Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności Wydziału Polityki Społecznej

Świadczenia wychowawcze i rodzinne w UE – ważna zmiana! (2018-01-03)

Od 1 stycznia 2018 r. Wojewoda Lubuski przejął koordynację systemów zabezpieczenia społecznego w obszarze świadczeń rodzinnych i wychowawczych. Zadania te dotyczą sytuacji, gdy jedno z rodziców przebywa w kraju Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii i Liechtensteinu oraz Szwajcarii. Należy wówczas ustalić, który kraj jest właściwy do wypłaty świadczeń.

Zadanie to było dotychczas realizowane przez Marszałka Województwa.

W związku z tą zmianą, Wojewoda przejął do realizacji ponad 9 tysięcy spraw. Stanowi to ogromne wyzwanie organizacyjne. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby możliwie szybko uporządkować i zreorganizować sposób ich załatwiania.

Naszym celem jest wypracowanie standardów informowania Państwa o przewidywanym czasie realizacji sprawy – opartych o ujednolicone i zobiektywizowane zasady kolejności rozpatrywania wniosków. Oczywiście nie nastąpi to od razu, dlatego już teraz dziękujemy za Państwa wyrozumiałość i współpracę.

Do Państwa dyspozycji oddajemy infolinię – tel. 95 7115 278 czynną od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 14.00.

Ze względu na znaczną liczbę osób oczekujących na udzielenie informacji przepraszamy za ewentualne utrudnienia w kontakcie telefonicznym.

Adres do korespondencji:

Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

Delegatura w Zielonej Górze

ul. Podgórna 7

65 – 057 Zielona Góra

wszystkie

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl