Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

10 tysięcy złotych dla OSP Nowiny Wielkie (2019-10-10)

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowinach Wielkich zakupi syrenę alarmową, która rozbuduje system ostrzegania mieszkańców Powiatu Gorzowskiego. Na ten cel Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przekazał OSP czek na kwotę 10 tysięcy złotych.

Starostwo Powiatowe wnioskowało o dofinansowanie zakupu syreny alarmowej w kwocie 10.000 zł, jest to rozbudowa systemu ostrzegania mieszkańców Powiatu Gorzowskiego. Zakup syreny alarmowej ma ostrzegać mieszkańców z terenu m.in. gminy Witnicy i Bogdaniec o klęskach żywiołowych, skażeniu terenu czy atakach antyterrorystycznych.

– To jest bardzo ważna inwestycja. W tej chwili strażacy ochotnicy będą mieli nowoczesny system tzw. selektywnego powiadamiania, który będzie bezpośrednio do jednostki przekazywał informacje z Centrum Powiadamiania Kryzysowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Bardzo istotne, aby na zdarzenia reagować natychmiast, czasami te pierwsze minuty decydują o życiu ludzi, o zabezpieczeniu mienia. Cieszę się, że przekazaliśmy pieniądze, które w znaczący sposób przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców – powiedział wojewoda Władysław Dajczak, dodając że rząd premiera Mateusza Morawieckiego wspiera strażaków ochotników, a bezpieczeństwo jest jednym z ważniejszych elementów pracy rządu.

 

jk

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl