Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

7 nowych wozów dla lubuskich PSP (2019-10-09)

Zakup 7 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego zrealizowany zostały w ramach projektu ze środków europejskich „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV” realizowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura I Środowisko 2014-2020. Program przygotował Komendant  Główny Państwowej Straży Pożarnej w partnerstwie z komendami wojewódzkimi PSP.


- Po raz kolejny biorę udział w wydarzeniu, które w znaczący sposób wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa. 7 nowych samochodów, które trafią do komend powiatowych PSP, przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i nie tylko. Jak wiemy, zdarzenia drogowe wymagają szybkiej, sprawnej i profesjonalnej akcji. To samochody przystosowane do niesienia właśnie takiej pomocy – mówił wojewoda podczas uroczystości. W jej trakcie pogratulował również komendantom, których jednostki otrzymały wozy.

Pojazdy, jako samochody pierwszowyjazdowe, przekazane zostały do:

1)    Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp. (użytkownik - JRG 2 Gorzów Wlkp.)W rzędzie stoją nowe wozy strażackie, przy każdym z nich stoi strażak w żółtym, odblaskowym mundurze roboczym.

2)    Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze (użytkownik – JRG 1 Zielona Góra),           

3)    Komendy Powiatowej PSP w Słubicach (użytkownik – JRG Słubice)         

4)    Komendy Powiatowej PSP w Sulęcin (użytkownik – JRG Sulęcin)         

5)    Komendy Powiatowej PSP w Świebodzinie (użytkownik – JRG Świebodzin)  

6)    Komendy Powiatowej PSP we Wschowie (użytkownik – JRG Wschowa)     

7)    Komendy Powiatowej PSP w Żaganiu (użytkownik - JRG Szprotawa).   

Samochody z dotychczasowego taboru, po uznaniu ich przez Lubuskiego komendanta Wojewódzkiego za zbędne w Państwowej Straży Pożarnej, będą mogły zostać przekazane dla ochotniczych straży pożarnych zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej.

 

Kw, PSP

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.


 

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl