Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Bezpieczeństwo jest priorytetem (2019-01-08)

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zwrócił się z pismem do przedstawicieli samorządu terytorialnego województwa lubuskiego o przeprowadzenie kontroli we wszystkich miejscach rozrywki dla dzieci i młodzieży w regionie.

Kontrole dotyczą obiektów służących rekreacji, rozrywce, zabawom ruchowym, zarówno w przestrzeni otwartej jak i zamkniętej. Ma to szczególne znaczenie ze względu na zbliżające się ferie zimowe, kiedy wzrośnie zapotrzebowanie na wszelkiego typu atrakcje dla młodych osób.

Wojewoda Władysław Dajczak zalecił by zwrócić szczególną uwagę na obiekty typu: duże place zabaw, skate parki, parki trampolin, salony zabaw dla dzieci, salony gier, siłownie plenerowe, tory przeszkód. Przeglądy i kontrole obiektów odbędą się we współpracy z Policją, Państwową Strażą Pożarną, Inspekcją Nadzoru Budowlanego, Sanepidu.

Wyniki kontroli lubuskich escape roomów

Kontrole są efektem wprowadzenia zarządzenia Ministra Joachima Brudzińskiego po tragedii, która wydarzyła się w Koszalinie. Mają one na celu sprawdzenie bezpieczeństwa pożarowego obiektów.

Służby zidentyfikowały 5 działaności typu escape room. Łącznie skontrolowano 4 obiekty – 3 w Zielonej Górze i 1 w Gorzowie Wielkopolskim.

  • W wyniku kontroli zamknięto jeden z siedmiu pokoi tematycznych w Gorzowie Wielkopolskim.
  • W Zielonej Górze zamknięto jedną działalność, w której prowadzono 3 pokoje tematyczne.
  • Oprócz tego wystawiono dwa mandaty karne na kwotę 500 zł każdy.

 

jk

 

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl