Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Bus 500+ w Żaganiu (2019-07-11)

Wojewoda wypowiada się do mediów na temat programu
 
 

Bus 500+ pojawił się dziś w Żaganiu, gdzie wojewoda Władysław Dajczak opowiedział  realizacji programu w powiecie.

Trwa regionalna kampania informacyjna o nowej odsłonie rządowego programu Rodzina 500+. Przedstawiciele LUW podróżują specjalnym busem i odpowiadają na pytania mieszkańców jak i gdzie złożyć wniosek, kto może być wnioskodawcą oraz jakie zmiany w zakresie realizacji programu obowiązują od 1 lipca.

- Dotychczas w powiecie Żagańskim wypłacano świadczenia dla 6,8 tys. Szacunkowy wzrost ilości dzieci objętych Programem w powiecie wyniesie 80% - mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, dodając, że już 1 lipca Szprotawa wypłaciła 11 pierwszych świadczeń 500+ dla rodziców, którzy dotychczas nie pobierali tego świadczenia.

Pracownica LUW rozmawia z mieszkanką Żagania o programieOd 1 lipca br. można złożyć wniosek przez Internet, za pośrednictwem: https://empatia.mpips.gov.pl/, PUE ZUS i bankowości elektronicznej. Natomiast od 1 sierpnia br. w formie papierowej w gminie lub listownie, za pośrednictwem Poczty Polskiej. Przydatne materiały informacyjnie o programie Rodzina 500+ są do pobrania na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: https://www.gov.pl/web/rodzina

Jutro bus z kampanią informacyjną 500+ w nowej odsłonie pojawi się o godzinie 9:00 w Kolsku i 11:00 w Bojadłach.

 

kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl