Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Bus 500+ w zachodniej części lubuskiego (2019-07-03)

 
 

Bus 500+ dotarł do kolejnych gmin w województwie lubuskim, tym razem do Słubic, Górzycy oraz Kostrzyna nad Odrą.

Trwa regionalna kampania informacyjna o nowej odsłonie rządowego programu Rodzina 500+. Przedstawiciele LUW podróżują specjalnym busem i odpowiadają na pytania mieszkańców. Do Słubic przyjechał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, który opowiedział o realizowaniu programu w powiecie.

- Do tej pory w Powiecie Słubickim z programu korzystało ponad 3000 dzieci. Od 1 lipca będzie ich ponad 7700, co daje wzrost o 101 %. Rodziny z całego powiatu skorzystały w tym czasie łącznie z 80 mln zł wsparcia. Jeśli chodzi o Gminę Słubice to ilość dzieci korzystających z dofinansowania wzrośnie o 67 % - mówił wojewoda podczas wizyty.

Stanowisko promocyjne 500 Plus z busem, stolikiem, rollupem W tym roku, po raz pierwszy, rząd zniósł kryterium dochodowe przyznając wszystkim prawo ubiegania się o 500 złotych na pierwsze dziecko. To kolejny krok we wspieraniu polskich rodzin. O tym jak i gdzie złożyć wniosek, kto może być wnioskodawcą oraz jakie zmiany w zakresie realizacji programu obowiązują od 1 lipca informują pracownicy Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego..

Od 1 lipca br. można złożyć wniosek przez Internet, za pośrednictwem: https://empatia.mpips.gov.pl/, PUE ZUS i bankowości elektronicznej. Natomiast od 1 sierpnia br. w formie papierowej w gminie lub listownie, za pośrednictwem Poczty Polskiej.

04.07.2019 r. bus z kampanią informacyjną 500+ w nowej odsłonie pojawi się w kolejnych miejscowościach:

- 9.30 - Małomice,

- 11.00 - Szprotawa,

- 12.30 - Niegosławice.

 

 

MKM, kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl