Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Dobra współpraca samorządu z rządem w Otyniu (2019-10-07)

Wojewoda i samorządowcy z gmiy Otyń na otwarciu drogi w Modrzycy. Przecięcie wstęgi.
 

Nowa droga, żłobek, projekty dla seniorów to konkretne inwestycje w Otyniu, które zrealizowano przy wsparciu rządowych funduszy. Wojewoda Lubuski dziękuje samorządowcom za owocną współpracę.   

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak od początku swojego urzędowania wizytuje małe gminy, aby poprzez spotkania i rozmowy, lepiej poznać problemy małych społeczności. Inwestycje zrealizowane w Otyniu świadczą o dobrej współpracy samorządu ze stroną rządową – podkreśla Wojewoda Władysław Dajczak.

– Wspólnie z włodarzami  gmin robimy wszystko, by wyrównywać szanse, aby ludzie z mniejszych miejscowości nie czuli się zapomniani i wykluczeni. Pomagają w tym fundusze z budżetu państwa. Są to ogromne pieniądze, które nigdy wcześniej nie trafiały do takich miejscowości jak Otyń na drogi lokalne czy programy społeczne. To zasługa obecnego rządu. Otyń jest liderem w pozyskiwaniu środków z Funduszu Dróg Samorządowych. To już w sumie 4 projekty, które otrzymały dofinansowanie. 30 sierpnia br. Pan Premier Mateusz Morawiecki podpisał dwa projekty. Obecnie otwarta droga w Modrzycy zapewnia nie tylko komfort podróżowania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo – chwalił nową inwestycję Wojewoda.

-  Dotacje rządowe to przede wszystkim programy społeczne. Odwiedziłem również żłobek w Otyniu. Nowoczesny obiekt zapewnia  60 miejsc opieki dla najmłodszych mieszkańców. Ponad 17 milionów trafiło do gminy Otyń z programu 500+. To wielkie wsparcie w wychowaniu dzieci. Aktywnie działają tu także seniorzy, którzy mogą rozwijać swoje pasje. Państwo w końcu pamięta o seniorach, którzy swoje najlepsze lata, ciężką pracę oddali Ojczyźnie. Odzyskane ogromne pieniądze, 200 miliardów złotych, które wyprowadzały mafie VAT-owskie wreszcie wróciły do Polaków- mówił na spotkaniu z seniorami Wojewoda Władysław Dajczak.

Otwarta droga w Modrzycy z Funduszu Dróg Samorządowych

Droga przy ul. E. Plater w Modrzycy wykonana w ramach rządowego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2019 – dofinansowanie ok. 1,9 mln zł. Całość inwestycji około 3,8 mln zł.

Żłobek w Otyniu

Żłobek Publiczny Baśniowa Kraina w Otyniu wybudowany w roku 2018 z dofinansowaniem rządowym w ramach programu Maluch+ kwotą 1,2 mln zł, przy całości inwestycji około 2,1 mln zł. W roku 2019 dofinansowanie także z programu Maluch + na funkcjonowanie obiektu kwota 99 tyś zł.

„Śladami Lecha Kaczyńskiego – Akademia aktywności obywatelskiej 60+”.

Projekt Realizowany przez Stowarzyszenie Harmonia we współpracy z Gminą Otyń jest poświęcony pamięci tragicznie zmarłego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.

Działanie na rzecz seniorów jest finansowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – dofinansowanie ok. 132 tys.

 

mw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Dobra współpraca samorządu z rządem w Otyniu

Autor jk
Wojewoda i samorządowcy z gmiy Otyń na otwarciu drogi w Modrzycy. Przecięcie wstęgi.
Autor jk
Wojewoda Lubuski czyta bajkę dzieciom w Żłobku Publicznym Baśniowa Kraina w Otyniu.
Autor jk
Wojewoda Lubuski z dziećmi w Żłobku Publicznym Baśniowa Kraina w Otyniu.
Autor jk
Wojewoda Lubuski, Burmistrz Otynia w Żłobku Publicznym w Otyniu rozmawiają z pracownikiem placówki.
Autor jk
Wojewoda Lubuski w Żłobku Publicznym w Otyniu.
Autor jk
Wojewoda Lubuski i Burmistrz Otynia na spotkaniu z seniorami.
Autor jk
Wojewoda Lubuski i Burmistrz Otynia na spotkaniu z seniorami.
Autor jk
Wojewoda Lubuski i Burmistrz Otynia na spotkaniu z seniorami.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl