Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

IV Kongres Sołtysów Powiatu Gorzowskiego (2019-04-12)

 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wziął udział w IV Kongresie Sołtysów Powiatu Gorzowskiego. Spotkanie zostało zorganizowane z zaprzyjaźnionym powiatem Marchijsko-Odrzańskim.

- Polska bez wsi nie miałaby polskiej duszy. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim sołtysom za zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności- mówił Wojewoda  Lubuski Władysław Dajczak.

Czyste Powietrze

W ramach obrad kongresu odbyła się prelekcja przedstawiająca założenia programu „Czyste Powietrze”.  Jego celem jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają w skutek ogrzewania mieszkań i domów paliwem słabej jakości. Mieszkańcy mogą pozyskać  dofinansowanie do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy. Inwestycje dofinansowane z programu Czyste Powietrze zapewniają lepsze zarządzanie energią cieplną w domu o każdej porze roku. Ocieplenie nieruchomości połączone z wymianą okien pozwala zmniejszyć roczne wydatki na ogrzewanie nawet o 40 proc.

Podczas spotkania omówiono również nowe możliwości z których mogą skorzystać rolnicy. Przedstawiciel Kasy Rolniczej Ubezpieczenia Społecznego przedstawił warunki, które  należy spełnić, aby otrzymać emeryturę w ramach programu rządowego „ Mama 4 Plus”.

Projekt został zrealizowany przez Powiat Gorzowski przy wsparciu Euroregionu Pro Europa Viadrina , dzięki Europejskiemu Funduszowi Rozwoju Regionalnego.

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

ach

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl