Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

I etap rekrutacji do szkół – podsumowanie (2019-07-12)

 
Wojewoda Lubuski i Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa na tle ścianki w barwach urzedu
 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z Lubuską Kurator Oświaty Ewą Rawą podsumowali pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

- Chcemy podsumować pierwszy etap rekrutacji absolwentów do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w województwie lubuskim. Z radością przyznam, że przebiegła ona bardzo spokojnie i w naszym województwie nie spełniły się czarne scenariusze – mówił wojewoda o wprowadzeniu reformy rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Przeprowadzenie podwójnej rekrutacji wymagało ogromu pracy wykonanej przez dyrektorów szkół i nauczycieli. Kurator Oświaty podziękowała im za ten ogromny wysiłek, dodając:

- Kolejny raz podkreślam, że od bardzo dawna wraz z naszymi szkołami i prowadzącym je organami przygotowywaliśmy się do zmian i tej rekrutacji.  W szkołach przygotowano 19 664 miejsca dla 18 618 absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Jak widać każdy absolwent szkoły podstawowej i gimnazjum znajdzie swoje miejsce w szkole – podkreśliła Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa.

Infografika MEN dla całego kraju - mapa województwa z danymi dot. ilości miejsc w szkołach i ilosci absolwentów (liczby dla lubuskiego: 18618 uczniów i 19664 miejsca)Dziś kończy się pierwszy etap rekrutacji do lubuskich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Po jej zakończeniu uczniowie będą mogli składać dokumenty do szkół posiadających wolne miejsca. Informacjami o nich dysponuje Kuratorium Oświaty oraz organy prowadzące szkoły wraz z ich dyrektorami. W miastach wojewódzkich – Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze – wystąpiło najwięcej sytuacji, gdzie uczniowie nie dostali się do żadnej ze szkół. To ponad 300 uczniów w Gorzowie i 500 w Zielonej Górze.

Głównym powodem tej sytuacji był brak wskazania szkoły drugiego wyboru. Kuratorium Oświaty podkreśla, że częstą sytuacją było również aplikowanie do szkół cieszących się dobrą opinią, przez uczniów z innych miast lub spoza województwa. 

kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl