Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

JAK DOBRZE ZARZĄDZAĆ RZĄDOWYMI PIENIĘDZMI DLA POTRZEBUJĄCYCH (2010-02-19)

Lubuscy samorządowcy i szefowie OPS-ów spotkali się z Wojewodą Lubuskim Heleną Hatką i rozmawiali o najważniejszych zagadnienia związanych z pomocą dla potrzebujących. W naradzie uczestniczyła również Małgorzata Krasowska-Marczyk Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej LUW. 

- W tej chwili jest wiele programów pomocowych dających szanse na usamodzielnienie się ludzi. Dysponują nimi urzędy pracy, są na to środki z Unii Europejskiej. Należy robić wszystko, żeby strefa ubóstwa nie poszerzała się – mówiła Wojewoda do uczestników spotkania. Scharakteryzowała też najważniejsze zagadania związane z pomocą społeczną na terenie naszego regionu. Wojewoda zaapelowała o rozsądne zarządzanie finansami przeznaczonymi dla potrzebujących. Zwróciła uwagę na to, aby tak planować wydatki w swoich placówkach, żeby nie trzeba było zwracać pieniędzy do budżetu państwa. 

Małgorzata Krasowska–Marczyk bardzo szeroko przedstawiła problematykę związaną z pomocą społeczną w odniesieniu do naszego regionu. Natomiast pracownicy LUW przekazali uczestnikom narady informacje dotyczące zasad zarządzania finansami przeznaczonymi na świadczenia socjalne. Zaprezentowane kompendium wiedzy z pewnością przyda się samorządowcom, aby uniknąć sytuacji, w której niewykorzystane środki muszą być na koniec roku zwracane do budżetu państwa.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl