Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Kontrole sanitarne na granicy (2020-03-09)

Na przejściu granicznym w Świecku i Olszynie rozpoczęły się kontrole sanitarne. To kolejne działanie, które ma ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

- Granicę w Świecku przekracza dziennie 100 autokarów i prawie tysiąc przejeżdżających busów. Jestem przekonany, że kontrole sanitarne przyczynią się do tego, że będziemy skuteczniej powstrzymywać rozprzestrzenianie się koronawirusa- podkreślił Wojewoda Lubuski.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, podczas konferencji prasowej na przejściu granicznym w Świecku, zaapelował do powracających do kraju o wyrozumiałość. Wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Heleną Michalak oraz p.o. Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej płk Tomaszem Michalskim opowiedzieli o kontrolach sanitarnych na przejściach granicznych.

Kontrole sanitarne na granicach Polski

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej zapowiedział plan wprowadzenia kontroli sanitarnych na granicy z Niemcami i Czechami na głównych przejściach granicznych. W najbliższych godzinach ich zakres zostanie rozszerzony również na pozostałe granice - w transporcie autokarowym, autobusowym i busowym powyżej 8 osób. Działania będą prowadzone w taki sposób, by nie zakłócać płynności na granicy.

- Jesteśmy jednym z pierwszych, jeśli nie pierwszym krajem w Europie, który podejmuje taką decyzję – podkreślał premier.

Zgodnie z zapowiedzią, ciągu najbliższych 2-3 dni wdrożone zostaną również kontrole na wszystkich przejściach granicznych samochodowych, kolejowych oraz w portach.

Minister Łukasz Szumowski zapowiedział, że w najbliższych dniach należy spodziewać się istotnego wzrostu liczby zarażonych pacjentów.

- Apeluję jeszcze raz o rozsądek i spokój. Mamy miejsca w szpitalach zakaźnych, które mogą objąć opieką tych pacjentów. Mamy również plany zwiększenia liczby tych miejsc – mówił Minister Zdrowia.

kw

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl