Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

MAMY KOMPLET POZWOLEŃ NA BUDOWĘ LUBUSKIEGO ODCINKA A2 (2010-02-19)

Wojewoda Helena Hatka podpisała dzisiaj pozwolenie na budowę lubuskiego odcinka autostrady A2 od Świecka do Rzepina. Tym samym jest to już ostatni dokument niezbędny do powstania nowoczesnej, ponad 100 kilometrowej drogi łączącej Świecko z Nowym Tomyślem. 

-
Dla nas dzisiejszy dzień jest bardzo ważny, dlatego że od początku staramy się możliwie szybko podpisywać pozwolenia na budowę A2 – powiedziała Helena Hatka – w świetle przepisów mamy 65 dni na przygotowanie dokumentacji, nam udało się to zrobić w ciągu 36 dni - zaznacza Wojewoda. Jest to bardzo ważne ponieważ od wydanych zezwoleń zależy finansowanie tej inwestycji.
 
W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli również Andrzej Patalas Prezes Zarządu Autostrada Wielkopolska II S.A. oraz Przemysław Hamera i Halina Szamotulska Dyrektorzy zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.Wydana decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Jednak ze względu na srogą zimę, prace na tym odcinku będą mogły rozpocząć się w marcu. Budowa takiej drogi to olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne. Przy jej powstaniu pracuje ponad pół tysiąca jednostek ciężkiego sprzętu oraz blisko tysiąc osób.
 
Autostradą od Świecka do Nowego Tomyśla będziemy mogli przejechać jeszcze przed Euro 2012. Pierwsze samochody będą jeździć po niej już jesienią 2011 roku. Droga będzie miała betonową nawierzchnię, co zdecydowanie wpłynie na jej wytrzymałość. Blisko 106 km autostrady kosztować będzie 1,2 mld Euro.wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl