Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

MINISTER HALL O ZMIANACH W SYSTEMIE SZKOLNICTWA (2010-02-26)

Wicewojewoda Jan Świrepo uczestniczył w spotkaniu Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall z nauczycielami i władzami oświatowymi województwa lubuskiego. 

Konferencja, która odbyła się w gorzowskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej została zorganizowana przez lubuskie Kuratorium Oświaty. Podczas spotkania minister Katarzyna Hall i wiceminister Zbigniew Włodkowski mówili o projekcie zmian w szkolnictwie zawodowym, które powinno być ukierunkowane na potrzeby pracodawców. Podkreślali również, konieczność rozpoznawania przez nauczycieli predyspozycji dzieci i młodzieży i ukierunkowywaniu ich rozwoju. – Na nauczycielu powinien spoczywać obowiązek rozpoznania potrzeb uczniów. Powinien sprzyjać rozwojowi ich zdolności, zainteresowań i przezwyciężać trudności – mówiła Katarzyna Hall. 

Zdaniem pani minister przedszkole z kolei powinno przygotowywać do nauki, szkoły podstawowe diagnozować trudności i specyfikę poszczególnych uczniów, a w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych standardem ma być poradnictwo edukacyjno-zawodowe. – To wszystko po to, aby wybór drogi zawodowej młodego człowieka nie był przypadkowy - stwierdziła minister Hall.
 
W konferencji oświatowej, a następnie w spotkaniu z szefami Ministerstwa Edukacji Narodowej i lubuskimi władzami oświatowymi uczestniczył Wicewojewoda Jan Świrepo. 

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl