Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Minister Błaszczak na zlocie klas mundurowych (2018-10-06)

Minister Błaszczak, Wojewoda i przedstawiciele wojska stoją na tle lasu
 

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się z laureatami i uczestnikami IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w Żaganiu. Ministrowi Błaszczakowi towarzyszył Wojewoda Lubuski.

Przez sześć dni, ponad pół tysiąca młodych ludzi uczących się w 16 klasach mundurowych, reprezentujących wszystkie województwa konkurowało o miano najlepszej klasy mundurowej o profilu wojskowym w Polsce. W czasie rywalizacji uczniowie musieli wykazać się wiedzą o historii i współczesności wojsk pancernych, ale również umiejętnościami podczas manewrów sportowo – obronnych i szkolenia ogniowego. Rozegrano także konkurs musztry i piosenki marszowej.
W marszobiegu uczniowie mieli do pokonania dystans 8 km. Oceniane były również umiejętności w strzelaniu, rzutem granatem czy pomocy i ewakuacji rannych.

Gospodarzem zlotu była 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej.  Wzięło w nim udział szesnaście trzydziestoosobowych drużyn wyłonionych w drodze eliminacji wojewódzkich, przeprowadzonych  przez Wojewódzkie Sztaby Wojskowe, w porozumieniu z Kuratoriami Oświaty.

Głównym wyróżnieniem za zwycięstwo w Centralnym Zlocie Klas Mundurowych jest puchar Ministra Obrony Narodowej.

- Gratuluję postawy. Poprzez  naukę w klasie mundurowej macie już odpowiednie kwalifikacje, aby pomagać innym w sytuacja kryzysowych. Większość z Was chce związać swoją przyszłość z Wojskiem Polskim . Chcecie służyć Ojczyźnie. Program certyfikowanych  klas mundurowych cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Mamy ponad 100 szkół w Polsce, w których są takie klasy. Zachęcam, aby kolejne szkoły przystępowały do tego programu. Perspektywy służby czekają na Was -  zwracał się do uczniów Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

- W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości. Mogłoby się wydawać, że niepodległość jest czymś oczywistym. Tak nie jest. O niepodległość trzeba dbać. Trzeba być przygotowanym, aby w sytuacji zagrożenia stanąć do walki o wolną Polskę. Są z nami dziś w Żaganiu żołnierze armii Stanów Zjednoczonych. To nasi sojusznicy. Razem dbamy o to, żeby zapewnić bezpieczeństwo na wschodniej flance NATO – przypomniał Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

W klasyfikacji generalnej, w IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych w Żaganiu zwyciężyli uczniowie
z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. W. Andersa w Chełmie. Drugie i trzecie miejsce zajęły klasy mundurowe z Górowa Iławeckiego i Nowego Sącza. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak pogratulował laureatom oraz podziękował wychowawcom i nauczycielom, instruktorom i żołnierzom za udział i organizacje zlotu.

mw,  MON

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Minister Błaszczak na zlocie klas mundurowych

Autor mw
Minister Błaszczak gratuluje laureatom zlotu
Autor mw
Minister Błaszczak gratuluje laureatom zlotu
Autor mw
Minister Błaszczak i Wojewoda Lubuski
Autor mw
Wojewoda Lubuski z dowództwem armii USA
Autor mw
Minister Błaszczak, Wojewoda Lubuski i Dowódca 11. LDKP
Autor mw
Minister Błaszczak przemawia na zlocie
Autor mw
Minister Błaszcak, Wojewoda Lubuski na zlocie klas mundurowych
Autor mw
Minister Błaszczak gratuluje laureatom
Autor mw
Minister Błaszczak wita się z Wojewodą Lubuskim
Autor mw
Minister Błaszczak z laureatami
Autor jk
Szef MON z Wojewodą Lubuskim
Autor jk
Zdjęcie grupowe, minister Błaszczak i wojewoda Dajczak z laurelatami
Autor jk
Minister Mariusz Błaszczak wspólnie z Wojewodą Lubuskim
Autor jk
Zdjęcie grupowe, szef MON Mariusz Błaszczak z żołnierzami 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej oraz żołnierzami stacjonującymi w Polsce w ramach ABCT.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl