Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Lubuskiem (2019-02-07)

Jan Krzysztof Ardanowski - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas spotkania z rolnikami siedzi przy stole prezydialnym (powiększ zdjecie)
 
Wizytę w województwie lubuskim odbywa Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Towarzyszy mu Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

- Lubuskie, to jest ewenement na skalę Polski, razem z moim dawnym województwem kujawsko-pomorskim. Tu rolnictwo jest dobrze zorganizowane w Lubuskie Forum Rolnicze. Wszystkie organizacje, nawet jeśli nie lubią się za bardzo, są razem i wypracowują stanowiska. Pewnie są trudnym partnerem dla wojewody, marszałka, dla ministra ale wiedzą czego chcą – mówił na antenie Radia Zachód minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Oficjalna wizyta w województwie lubuskim rozpoczęła się spotkaniem w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim z przedstawicielami Lubuskiego Forum Rolniczego.

- Wytłumaczenie na czym polega rola żywności, rolnictwa i utrzymania obszarów, ale też suwerenności i bezpieczeństwa to zadanie, które stoi przed nami wszystkimi – mówił Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski do członków  Lubuskiego Forum Rolniczego.

Następnie minister Jan Krzysztof Ardanowski pojawił się na otwartym spotkaniu z rolnikami z całego województwa, podczas którego podkreślał, że najważniejsze jest by gospodarstwa rolne produkowały: - Z wielkim szacunkiem odnoszę się do rolników, którzy pracują na mniejszych areałach, ponieważ łatwiej jest zajmować się gospodarstwem dużym i zmechanizowanym niż małym. Jednak niezależnie od wielkości, wszystkie gospodarstwa powinny zajmować się produkcją żywności - mówił.

Wnioski po spotkaniach

- To były dobre i owocne spotkania, podczas których rolnicy poruszyli wiele problemów dotyczących polskiego rolnictwa. Pan Minister zaś przekazywał informacje na temat zmian, które wciąż się dokonują. Sami rolnicy podkreślali, że te, które zaszły od czasu nominacji ministra  są odczuwalne i zauważalne – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podsumował spotkania i przedstawił wnioski płynące z wypowiedzi zebranych rolników: - Spotkania z rolnikami upewniają mnie w tym, że obrany przeze mnie kierunek, czyli mówiąc w skrócie „Plan dla wsi” trzeba zrealizować. Należy wykorzystywać potencjał polskiego rolnictwa i naprawiać problemy, które się w nim pojawiają. Trzeba wspierać małe gospodarstwa rodzinne i dać im szanse na powiększenie – mówił.

Minister podkreślił, że wojewoda lubuski jest bardzo zaangażowany w sprawy rolników z regionu i często kontaktuje się z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi by szybko rozwiązywać problemy. Zaapelował też do samorządowców by zaangażowali się w sprawy rolnictwa i wzięli za nie większą odpowiedzialność.

Ponadto zapowiedziana została  chęć zorganizowania pola dla dialogu pomiędzy uczestnikami łańcucha „od pola do stołu”. Podkreślono również fakt, ze w tym roku zostanie uruchomiona giełda, która stanie się przydatnym narzędziem handlu produktami rolno-spożywczymi.

Dalsza część wizyty

W dalszej części wizyty Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski wraz z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem udał się do Słońska by zwiedzić gospodarstwo rolne pana Dariusza Matkowskiego. Gospodarstwo to zajmuje się hodowlą bydła mlecznego i mięsnego.

 

 

 

kw

 

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Lubuskiem

Autor jk
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas zwiedzania gospodarstwa w Słońsku
Autor jk
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas zwiedzania gospodarstwa w Słońsku
Autor jk
Wojewoda z Ministrem podczas konferencji prasowej
Autor jk
Wojewoda z Ministrem podczas konferencji
Autor jk
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i Stanisław Myśliwiec Prezes Lubuskiej Izby Rolniczej,
Autor jk
Sala wypełniona przybyłymi na spotkanie rolnikami i osobami związanymi ze środowiskiem rolników
Autor jk
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Stanisławem Myśliwcem Prezesem Lubuskiej Izby Rolniczej
Autor jk
Sala wypełniona przybyłymi na spotkanie rolnikami i osobami związanymi ze środowiskiem rolników
Autor jk
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przemawia podczas spotkania
Autor jk
Sala wypełniona przybyłymi na spotkanie rolnikami i osobami związanymi ze środowiskiem rolników
Autor jk
Minister i Wojewoda podczas otwartego spotkania z rolnikami
Autor jk
Spotkanie z Lubuskim Forum Rolniczym
Autor jk
Spotkanie z Lubuskim Forum Rolniczym
Autor jk
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas spotkania z Wojewodą Lubuskim siedzą za stołem w gabinecie wojewody
Autor jk
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wita sie z Wojewodą Lubuskim

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl