Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Muzyka w raju 2019 (2019-08-16)

 

-Kulturalna uczta, serwowana przez wykonawców podczas festiwalu „ Muzyka w Raju”  to świetna reklama i promocja regionu. Każdego roku bowiem, to wyjątkowe wydarzenie zyskuje coraz silniejszą pozycję w świecie miłośników muzyki dawnej- mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas festiwalowego koncertu w Paradyżu.

Muzyka w Raju

Festiwal kameralnej  muzyki dawnej „Muzyka w raju” corocznie odbywa się w drugiej połowie sierpnia. Od początku organizowany w Zielonogórsko-Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym, rozszerza swoją działalność na inne lokalizacje w województwie. Głównym organizatorem jest Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”, a dyrektorem festiwalu jest prezes fundacji Cezary Zych.

- Tegoroczny festiwal „Muzyka w Raju”, zagościł również w Żaganiu, Świdnicy i Gorzowie Wielkopolskim, dzięki czemu niezwykłe takty utworów muzycznych zabrzmiały w różnych miejscach naszego regionu. Regionu, który z całym wielowiekowym bogactwem architektury sakralnej i świeckiej, pełnym miejsc naturalnych i zjawiskowo pięknych, dostarcza ożywczej inspiracji wszystkim zwiedzającym- podkreślał Wojewoda Lubuski.

Dzisiaj w Paradyżu można było posłuchać m.in. Marca Mauillon, Eleny Andreyev, Angélique Mauillon, Étienne Galletier, Pierre’a Gallon.

ach

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl