Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Nowoczesny żłobek w Otyniu (2019-02-04)

„Baśniowa Kraina” to nowy publiczny żłobek w Otyniu, który uroczyście otworzył  Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.  Są w nim sale zabaw i wypoczynku. Wszystko kolorowe i radosne. Na takie miejsce długo czekały dzieci i ich rodzice. Inwestycja została zrealizowana ze środków rządowego programu „Maluch Plus”.

 

Brak żłobków to bolączka wielu małych gmin. Tego problemu nie ma już Otyń. Budynek przystosowano do przyjęcia 60. maluchów.

-  Przekazuję pozdrowienia od Pani Minister Elżbiety Rafalskiej dla wszystkich rodziców, maluchów i samorządowców. Cieszę się, że Gmina Otyń tak sprawnie korzysta ze wszystkich programów, które realizuje rząd Prawa i Sprawiedliwości, w szczególności dotyczących wsparcia rodziny. To jest piękna inwestycja o największym dofinansowaniu w województwie lubuskim z programu „Maluch Plus”. Dwa dni temu otwieraliśmy podobny obiekt w Krośnie Odrz. W poprzednim roku takich miejsc stworzono dla dzieci prawie 600.  Jest to program intensywnie rozwijający się. W zeszłym roku lubuskie gminy wykorzystały ponad 11 mln zł , więcej niż przez wszystkie lata funkcjonowania tego programu. Rządowy program „Maluch” funkcjonuje od 2011 r. Przez pierwsze lata efekty były szczątkowe. Natomiast te ostatnie trzy lata w Lubuskiem to  prawie tysiąc miejsc żłobkowych i dofinansowanie do  ponad 3 tys. miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Cieszę się, że w gminie Otyń będzie takie  miejsce dla najmłodszych Lubuszan i  że rodzice będą mogli wrócić do aktywności zawodowej. Gratuluję Pani Burmistrz i dziękuję samorządowi za współpracę. Jeszcze w tym roku gmina dostanie kolejne pieniądze na dofinansowanie aktualnych miejsc żłobkowych – deklarował na otwarciu nowego żłobka Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

W baśniowym żłobku w Otyniu są  sale zabaw i wypoczynku dla dzieci, szatnie, pomieszczenia sanitarne,  a przy budynku powstał plac zabaw  z wyposażeniem i ogrodzeniem. Gminę Otyń nie byłoby samodzielnie stać na taką inwestycję. Dzięki środkom z rządowego programu „Maluch Plus” pozyskano dofinansowanie w kwocie 1,2 mln złotych. Przyznana dotacja stanowiła 56% całkowitego kosztu realizacji zadania.  Nowy żłobek to pomoc dla rodziców, którzy chcą wrócić na rynek pracy.  Opiekę w nim znajdą dzieci do 3 lat.  

Program „Maluch Plus” razem z „Rodziną 500 Plus” to jeden z filarów skutecznej polityki rodzinnej realizowanych przez rząd – podkreśla Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. W 2019 r. rząd przeznaczył na tworzenie nowych miejsc w żłobkach i utrzymanie istniejących - 450 milionów złotych. Program „Maluch Plus” daje także szansę na uzyskanie dofinansowania do pokrycia części kosztów pobytu dzieci w żłobkach, a przez to zmniejszenie obciążeń finansowanych rodziców.

Obecnie oferty złożone w Programie „MALUCH Plus” 2019 zostały przekazane do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wyniki konkursu, jak i wysokość dofinansowania do jednego miejsca zostaną ogłoszone w terminie do 28 lutego 2019 r. Informacje na temat programu „MALUCH Plus” można uzyskać telefonicznie w Wydziale Programów Europejskich i Rządowych w godzinach pracy Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

mw, Wydział Programów Europejskich i Rządowych

 

 

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

 

 

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Nowoczesny żłobek w Otyniu

Autor mo
Burmistrz Otynia Barbara Wróblewska, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, poseł Jacek Kurzępa i zaproszeni goście przecinają wstęgę na uroczystości otwarcia nowego żłobka w Otyniu
Autor mo
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przemawia na uroczystości otwarcia nowego żłobka w Otyniu. Wokół stoją uczestnicy spotkania
Autor mo
Burmistrz Otynia Barbara Wróblewska prezentuje nowy żłobek Wojewodzie Lubuskiemu Władysławowi Dajczakowi
Autor mo
Sala zabaw w nowym żłobku w Otyniu. Widok na rodziców i bawiące się dzieci.
Autor mo
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak w sali zabaw z podopiecznym nowego żłobka
Autor mo
Wojewoda Lubuski w sali zabaw z rodzicami, dziećmi i pracownikami nowego żłobka
Autor mo
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak w sali zabaw z dziećmi i rodzicami nowego żłobka w Otyniu
Autor mo
Wojewoda Lubuski z Panią Burmistrz Otynia i posłem Jackiem Kurzępą przed budynkiem nowego żłobka w Otyniu
Autor mo
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak z Panią Burmistrz Otynia Barbarą Wróblewską i posłem Jackiem Kurzępą stoją w sali zabaw w nowym żłobku w Otyniu
Autor mo
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak z Panią Burmistrz Otynia i pracownikiem placówki oglądają salę wypoczynku nowego żłobka

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl