Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Odznaczenia Ministra Sportu i Turystyki (2019-10-09)

 
 

Wojewoda Władysław Dajczak wręczył zasłużonym działaczom KS "Stal" Gorzów Wlkp. Odznaki „Za Zasługi dla Sportu”. - To jest kolejne dostrzeżenie i docenienie przez ministra ludzi, którzy w województwie lubuskim z wielką pasją od lat budują sport - powiedział wojewoda.

– Jestem zaszczycony, że mogę wręczyć odznaki w imieniu Ministra Sportu i Turystyki. To jest kolejne dostrzeżenie i docenienie przez ministra ludzi, którzy w województwie lubuskim z wielką pasją od lat budują sport. Myślę, że tutaj nikomu nie trzeba udowadniać, że jesteście Panowie dla środowiska sportu, a w szczególności tutaj w Gorzowie tego, który dla nas jest królową sportu czyli żużla, bardzo ważni – powiedział wojewoda Władysław Dajczak w czasie uroczystości.

W imieniu Ministra Sportu i Turystyki Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wręczył Brązowe oraz Srebrne Odznaki „Za Zasługi dla Sportu” mieszkańcom województwa lubuskiego. Otrzymali je Piotr Paluch, Stanisław Chomski i Ireneusz Maciej Zmora.

Odznaczeni „Za Zasługi dla Sportu”

Ireneusz Maciej Zmora – srebrna odznaka „Za Zasługi dla Sportu”. Aktywny działacz sportowy i społeczny, rozpoczynał jako Dyrektor KS "Stal" Gorzów, od 2010 roku pełnił obowiązki wiceprezesa , by w 2012 stanąć na czele klubu w roli prezesa, gdzie funkcję tą pełni społecznie, czyli na zasadzie wolontariatu. Od 24 lipca 2010 r. nieprzerwanie corocznie kieruje sztabem organizacyjnym przygotowującym  jeden z turniejów „Grand Prix” rozgrywanym na gorzowskim stadionie. W lipcu 2010 r. był szefem sztabu organizacyjnego „Speedway Word Cup - DPŚ”, który odbył  się na stadionie Edwarda Jancarza w Gorzowie Wlkp.  

W swojej działalności dużo czasu poświęca również na organizowanie szkolenia młodzieży będąc bardzo dobrym społecznym łącznikiem między gorzowskimi klubami żużlowymi tj. KS „Stal” oraz GUKS „Speedway” Wawrów w zakresie przygotowywania i organizacji zawodów miniżużlowych i żużlowych różnej rangi. Z jego inicjatywy utworzona  została w 2014 roku na koronie Stadionu im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim Słynna Aleja Żużlowców, gdzie umieszczane są tablice zawodników, którzy mieli znaczący wpływ na tworzenie historii klubu ( do tej pory znajdują się na niej tablice: Tomasza Golloba, Zenona Plecha, Mieczysława Cichockiego, Jerzego Rembasa, Bogusława Nowaka, Jerzego Padewskiego, Andrzeja Pogorzelskiego, Mieczysłwa Woźniaka, Piotra Śwista oraz najnowsza z 2017 roku Ryszarda Fabiszewskiego).

Stanisław Chomski - srebrna odznaka „Za Zasługi dla Sportu”. Wychowanek KS "Stal" Gorzów Wlkp., licencję żużlową zdobył w sierpniu 1974 roku. W rozgrywkach ligowych zdebiutował 11 września 1975 roku. Reprezentował gorzowski klub w latach 1974-1979 i wywalczył z nim trzy złote medale (1975, 1976, 1977) i jeden srebrny (1979) medal drużynowych mistrzostw Polski. Po zakończeniu czynnej kariery od 1980 roku zajął się pracą trenerską. Po kilku latach prowadzenia szkółki żużlowej w Gorzowie Wlkp. W 1988 roku objął funkcję pierwszego trenera KS "Stal" (lata 1988-1995 i 1999-2009). Wywalczył z gorzowskim klubem 2 srebrne medale (1992,1997) i 2 brązowe (1987, 2000) drużynowych mistrzostw Polski.

W sezonach 1996-1998 trenował Polonię Piła, a w latach 2010-2014 był szkoleniowcem Wybrzeża Gdańsk. Od 27 maja 2014 roku do końca sezonu pełnił obowiązki trenera Unibaxu Toruń. Od 21 maja 2015 roku został ponownie trenerem gorzowskiej "Stali", z którą zdobył pierwszy w karierze trenerskiej- tytuł Mistrza Polski. W roku 2005 był także selekcjonerem reprezentacji Polski, z którą zdobył we Wrocławiu Drużynowy Puchar Świata. Jako trener młodzieżowej reprezentacji kraju w roku 2005 i 2006 zdobył Drużynowe Mistrzostwo Świata Juniorów.

Piotr Paluch – brązowa odznaka „Za Zasługi dla Sportu”. Licencję żużlową uzyskał w 1987 roku w Grudziądzu. Wychowanek, zawodnik, kapitan i trener KS „Stal” Gorzów. Nieprzerwanie przez ponad 20 lat bronił barw swojego macierzystego klubu . W tym czasie jako zawodnik sięgnął po 12 medali Mistrzostw Polski. Jest rekordzistą pod względem ilości meczów w Klubie Sportowym „Stal” Gorzów Wlkp. : wystąpił w 326 spotkaniach. Był finalistą Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w 1991roku, dwukrotnie startował w półfinale IMŚ Seniorów, a także dwukrotnie brał udział w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze.

W 2010 roku został trenerem juniorów w klubie sportowym „Stal” Gorzów Wlkp., a w 2011roku także seniorów. Wraz z drużyną KS "Stal" Gorzów Wielkopolski zdobył 22 medale, Drużynowe Mistrzostwa Polski, Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa, Mistrzostwa Polski Par Klubowych, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych.

 

jk

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl