Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Orszaki Trzech Króli w Lubuskiem (2020-01-06)

Uczestnicy Orszaku Trzech Króli w Zielonej Górze. Wsród nich Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak i poseł Jerzy Materna.
 

W IX Lubuskim Orszaku  Trzech Króli w Zielonej Górze uczestniczył Wicewojewoda Lubuski. W całym regionie mieszkańcy wzięli udział w ulicznych jasełkach w Święto Objawienia Pańskiego zwanym Świętem Trzech Króli.

Po raz dziewiąty ulicami Zielonej Góry przeszedł Orszak Trzech Króli. Razem z mieszkańcami szlakiem Trzech Króli szedł Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak oraz poseł Jerzy Materna. Wcześniej odprawiono uroczystą mszę św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. Wierni biorący udział w „Misterium Trzech Króli” wyruszyli spod sceny przy al. Niepodległości i dotarli do stajenki betlejemskiej pod zielonogórski ratusz. W barwnym orszaku nie zabrakło żywych zwierząt. Były wielbłądy, alpaki, kucyki i osiołki. Uczniowie z zielonogórskich szkół przygotowali prawie 15 tysięcy złotych koron. Na scenie,  przy szopce betlejemskiej, słowo do zgromadzonych wygłosił Bp senior Paweł Socha. Organizatorką zielonogórskiego orszaku od początku jest Eleonora Szymkowiak, radna PiS.

VI Orszak Trzech Króli w Gorzowie Wlkp.

Po raz szósty ulicami Gorzowa przeszedł Orszak Trzech Króli, w tym roku pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”.  Aktorzy przebrani za historyczne postacie i mieszkańcy dotarli do Gorzowskiego Betlejem na Pl. Grunwaldzki. Lubuski Urząd Wojewódzki reprezentował w barwnym korowodzie Roman Sondej Dyrektor Generalny Urzędu. Od początku głównym organizatorem orszaku w Gorzowie jest Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna.

 

mw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Orszaki Trzech Króli w Lubuskiem

Autor mw
Na czele Orszaku Trzech Króli w Zielonej Górze Wicewojewoda Lubuski z Bp seniorem Pawłem Sochą.
Autor mw
Trzej Królowie z darami. IX Lubuski Orszak Trzech Króli w Zielonej Górze.
Autor mw
Uczestnicy Orszaku Trzech Króli w Zielonej Górze. Wsród nich Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak i poseł Jerzy Materna.
Autor mw
Scena balkonowa z udziałem Heroda na Orszaku Trzech Króli w Zielonej Górze.
Autor mw
Żywe zwierzęta: alpaki, osiołki na OrszakuTrzech Króli w Zielonej Górze w towarzystwie anioła i tłumu wiernych.
Autor mw
Jeden z Trzech Króli na wielbłądzie w orszaku w Zielonej Górze.
Autor mw
Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak z Bp. seniorem Pawłem Sochą i posłem Jerzym Materną na Orszaku Trzech Króli w Zielonej Górze.
Autor mw
Sceny biblijne odgrywane na scenie pod zielonogórskim ratuszem. Święta Rodzina.
Autor mw
Przemarsz Orszaku Trzech Króli przez zielonogórski deptak. Na czele pochodu Bp senior Paweł Socha, Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak i Eleonora Szymkowiak organizatorka orszaku.
Autor mw
Scena balkonowa na Orszaku Trzech Króli w Zielonej Górze. Z przodu Trzej Królowie z wielbłądami oglądają inscenizację.
Autor mw
Na scenie pod zielonogórskim ratuszem Bp Paweł Socha przemawia do tłumu wiernych na Orszaku Trzech Króli w Zielonej Górze. Obok stoi Eleonora Szymkowiak organizatorka orszaku. W dalszym planie aktorzy scen biblijnych.
Autor mw
Na scenie pod zielonogórskim ratuszem przemawia Piotr Barczak Przewodniczący Rady Miasta Zielona Góra.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl