Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Otwarcie dróg w gminie Sulechów (2020-09-11)

 

Kolejne drogi wyremontowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Oficjalne otwarcie dróg odbyło się w Sulechowie i Kijach.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w otwarciu dwóch dróg, których remont  współfinansowano z Funduszu Dróg Samorządowych. Pierwsza z nich to „Przebudowa drogi nr 103217F-ul. Koszarowa w Sulechowie”. Długość drogi 501 mb- nawierzchnia z kostki granitowej. Przy okazji budowy powstały nowe parkingi wzdłuż drogi, nowy odcinek pasa zieleni oraz posadzono drzewa.

Druga z inwestycji to „Przebudowa drogi nr 005513F w miejscowości Kije”. W wyniku prac została przebudowana droga o nawierzchni bitumicznej o dł. 666 mb z chodnikiem na całej długości drogi, oświetleniem drogowym oraz posadzono drzewa.

– Gmina Sulechów jest samorządem, który aktywnie aplikuje w programie Funduszu Dróg Samorządowych. Ta aktywność wpływa na poprawienie jakości dróg oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Do tej pory były to dwie inwestycje, na kwotę dofinansowania 2,6 mln zł. W nowym naborze na 2021 rok gmina Sulechów złożyła kolejne dwa wnioski na kwotę 4,5 mln zł – powiedział wojewoda Władysław Dajczak.

Wojewoda dodał, że ogłoszony w 2018 roku przez premiera Mateusza Morawieckiego Program okazał się programem bardzo trafionym i wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnych w zakresie remontów dróg. Potwierdzają to kolejne ogłaszane nabory i ogromne zainteresowanie samorządów. W nowym naborze w województwie lubuskim złożonych jest 108 wniosków na kwotę ponad 300 milionów złotych.

 

 

jk

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Otwarcie dróg w gminie Sulechów

Autor jk
Otwarcie dróg w gminie Sulechów
Autor jk
Otwarcie dróg w gminie Sulechów
Autor jk
Otwarcie dróg w gminie Sulechów
Autor jk
Otwarcie dróg w gminie Sulechów

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl