Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Piknik rodzinny w Karninie (2019-08-10)

 
 

Piknik „Rodzina, Dom, Polska” został zorganizowany by zintegrować mieszkańców i zachęcić do wspólnego spędzania czasu całe rodziny. Spotkanie stało się też okazją do rozmowy z mieszkańcami o ich potrzebach. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak mógł również porozmawiać o inwestycjach realizowanych w gminie z rządowym wsparciem. 

- Przy okazji spotkań na tego typu piknikach pokazuję jakie są konkretne działania władzy, ponieważ można dużo mówić i wiele obiecywać  mieszkańcom. Dziś, po trzech latach sprawowania władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, do gminy Deszczno wpłynęły 22 mln zł. Skorzystała ona np. z 4 mln zł wsparcia na remonty dróg – mówił wojewoda.

Wojewoda ze sceny wita gości pikniku wraz z jego organizatorami - Utworzyliśmy tu Środowiskowy Dom Samopomocy, który był bardzo oczekiwany przez mieszkańców. Równie potrzebne okazały się 72 nowe miejsca opieki dla dzieci do lat 3, na które gmina otrzymała milion złotych z rządowych środków. To wszystko obiecaliśmy i zrealizowaliśmy – dodał wojewoda Władysław Dajczak.   

W programie pikniku przewidziano wiele atrakcji dla dzieci, jak malowanie twarzy oraz animacje i dmuchane zamki. Pokaz ratowniczy zaprezentowała straż pożarna, a mieszkańcy rozegrali mecz piłki plażowej.  Odbył się również barwny „Festiwal kolorów”, podczas którego w górę wyrzucane są kolorowe proszki.

 

Kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

 

 

 

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl