Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej (2019-08-14)

Wojewoda Lubuski rozmawia podczas posiedzenia Wojewódzkiej rady konsultacyjnej do spraw działaczy opozycji antykomunistycznej oraz osób represjonowanych z powodów politycznych

 

Wojewódzka rada konsultacyjna do spraw działaczy opozycji antykomunistycznej oraz osób represjonowanych z powodów politycznych odbyła kolejne posiedzenie w siedzibie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wziął udział w kolejnym posiedzeniu Wojewódzkiej rady konsultacyjnej do spraw działaczy opozycji antykomunistycznej oraz osób represjonowanych z powodów politycznych. W czasie spotkania członkowie rady zajęli się działalnością statutową – oceną wniosków o nadanie statusu osoby represjonowanej. Zostali również zaproszeni przez wojewodę na zbliżające się obchody wydarzeń sierpniowych „Gorzów ‘82”.

Wojewoda podkreślił, że 31 sierpnia 1982 roku jest bardzo ważną datą dla Gorzowa. W tym dniu odbył się sprzeciw społeczeństwa wobec stanu wojennego, jeden z większych tego typu wystąpień w Polsce. W 37. rocznicę sierpniowych wydarzeń gorzowskich odbędą się uroczystości, które mają przypomnieć historię tamtych lat i uhonorować w sposób szczególny jej uczestników. Uroczystości zaplanowane są na dni 30 sierpnia – 1 września.

 

jk

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

 

 

 

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl