Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Spotkanie noworoczne Wojewody Lubuskiego (2019-01-07)

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przemawia podczas spotkania, po prawej stronie siedzą wykonawcy zespołu "Mali Gorzowiacy", na pierwszym planie odwróceni w stronę wojewody goście (powiększ zdjęcie)
 

- Głównym celem naszego działania jest to, abyśmy wspólnie tworzyli dobro dla mieszkańców województwa lubuskiego – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas noworocznego spotkania z przedstawicielami samorządu terytorialnego, lubuskimi parlamentarzystami, przedstawicielami administracji zespolonej i niezespolonej oraz pracodawcami.

Po raz czwarty odbyło się spotkanie noworoczne Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka z przedstawicielami samorządu terytorialnego, lubuskimi parlamentarzystami, przedstawicielami administracji zespolonej i niezespolonej oraz pracodawcami. W czasie spotkania wojewoda podkreślił, że kontakty z samorządowcami są bardzo ważne dla przedstawiciela Rządu w województwie.

- To dzięki samorządowcom realizujemy wszystkie ustawy, które rząd przeprowadza przez parlament. W zeszłym roku mieliśmy przykład wielu takich ustaw, których nie wdrożylibyśmy tak sprawnie gdyby nie było doskonałej współpracy z samorządami. Głównym celem naszego działania jest to, abyśmy wspólnie tworzyli dobro dla mieszkańców województwa lubuskiego. I właśnie dobra współpraca wojewody i samorządów zdecydowanie ułatwia osiąganie celów, które służyć mają mieszkańcom naszego regionu – mówił Wojewoda Lubuski.

- Chciałem, aby dzisiejsze spotkanie przebiegało w świątecznej atmosferze, abyśmy mogli się ucieszyć wspólną obecnością, złożyć sobie życzenia, porozmawiać o planach, które przed nami na ten wspólny rok. Pomyślne kontakty administracji samorządowej z administracją rządową procentują dla ludzi dobrem, a przecież to jest głównym celem każdej władzy. Wszystkie rozwiązania, które wprowadzamy, mają służyć ludziom – podkreślił wojewoda dziękując samorządowcom za dotychczasową współpracę i wyraził nadzieję, że dalsze kontakty będą owocne i równie dobre.

Obecny podczas spotkania ks. biskup Tadeusz Lityński życzył zebranym, by ich pracy towarzyszyła prawda, by była najważniejszą wartością. Jak podkreślił: - To prawdzie poświęćcie swój czas i wysiłek tak by nieustannie ją odkrywać.

W imieniu parlamentarzystów Poseł Marek Ast pogratulował zebranym samorządowcom wygranych wyborów: - To Państwa wielki sukces, ale też wielkie zobowiązanie wobec mieszkańców gmin, powiatów i całego województwa. Myślę, że ten rok będzie okazją do rozmów o planach i zamierzeniach ustawodawcy. Chciałbym Państwu podziękować za kontakty, jakie utrzymywaliśmy w trakcie minionej kadencji. Dziękuję za Waszą pracę na rzecz lokalnych społeczności.  

Samorządowcy o spotkaniu

W imieniu zebranych, Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki, podziękował za zorganizowanie spotkania oraz podkreślił priorytety, którymi kierują się samorządowcy - Dla samorządowców najważniejszy jest ten człowiek, z którym spotykamy się na co dzień. Niezależnie czy w małej gminie, czy w dużym mieście – na pierwszym miejscu jest mieszkaniec.

Obecny na spotkaniu Wójt Gminy Bledzew Małgorzata Musiałowska zwróciła uwagę na wagę współpracy samorządu z rządem - Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w takim spotkaniu i poznać nowych burmistrzów, prezydentów i wójtów. Jestem pozytywnie nastawiona do współpracy z rządem. Jako gmina chcemy wejść w projekty rządowe, które pomogą nam się rozwinąć. Obecnie bierzemy udział w szkoleniu „Maluch Plus”.

- W spotkaniu biorę udział po raz czwarty. Jest ono ważne bo otwiera nowy rok samorządowy, po wyborach. Jak co roku spodziewam się dobrych wrażeń i emocji. Na tych spotkaniach możemy wymienić poglądy, określamy cele na kolejny rok i możemy się zintegrować – powiedział Burmistrz Skwierzyny Lesław Hołownia.

Zebrani goście wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu „Małych Gorzowiaków”, następnie przełamali się opłatkiem i złożyli sobie noworoczne życzenia.

 

kw,jk

 

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

 

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Spotkanie noworoczne Wojewody Lubuskiego

Autor jk,kw
Wojewoda Lubuski przemawia, w tle zespół "Mali Gorzowiacy"
Autor jk,kw
Poseł Marek Ast przemawia, w tle zespół "Mali Gorzowiacy"
Autor jk,kw
Widok na salę, występ zespołu "Mali Gorzowiacy".
Autor jk,kw
Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Roman Sondej przemawia, w tle "Mali Gorzowiacy".
Autor jk,kw
Wojewoda przełamuje się opłatkiem z zastępcą Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej
Autor jk,kw
Wojewoda przełamuje się opłatkiem ze Starostą Słubickim
Autor jk,kw
Zespół "Mali Gorzowiacy" występują na spotkaniu
Autor jk,kw
Widok na salę, zespół "Mali Gorzowiacy" występują na spotkaniu
Autor jk,kw
Uczestnicy spotkania składają sobie życzenia
Autor jk,kw
Uczestnicy spotkania składają sobie życzenia, na pierwszym planie Lubuski Kurator Oświaty
Autor jk,kw
Spotkanie noworoczne Wojewody Lubuskiego

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl