Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Spotkanie z Lubuskim Forum Rolniczym (2019-07-10)


 
 

Wojewoda spotkał się z przedstawicielami Lubuskiego Forum Rolniczego. W czasie spotkania poruszono temat suszy rolniczej, która  wystąpiła na obszarze 82 gmin  województwa. Rozmawiano też o obecnej sytuacji w rolnictwie oraz o gospodarowaniu nieruchomościami Skarbu Państwa w województwie.

- Zgłaszane problemy przekazuję do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który osobiście był na jednym z poprzednich spotkań. Dziś szczególnie skupiamy się na problemie suszy w województwie lubuskim, która objęła wszystkie 82 gminy. Chcę wysłuchać stanowisk i problemów od zebranych, by przekazać je do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Ardanowskiego, gdy tylko będę w Warszawie – podkreślił wojewoda.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele  związków branżowych działających na rzecz rolnictwa województwa lubuskiego. Obecni byli również przedstawiciele jednostek organizacyjnych świadczących usługi na rzecz rolników w województwie takich jak:

widok na salę i uczestników spotkania. W tle ścianka Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego- Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa,

-Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,

- Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Podczas posiedzenia wojewoda poinformował również, że komisje szacujące straty związane z suszą zostały powołane w prawie wszystkich gminach, a nieliczne, które jeszcze tego nie zrobiły  będą wnioskowało o ich utworzenie.  

 

kw, GN

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl