Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

„Szkoła do hymnu” (2019-11-08)

 
Wojewoda stoi w tłumie uczniów. Wszyscy nad głowami trzymają białe i czerwone kartki by stworzyć żywą flagę
 

Ponad 1000 uczniów z gorzowskiego Zespołu Szkół Elektrycznych spotkało się na Starym Rynku by o symbolicznej godzinie 11:11, wspólnie odśpiewać 4 zwrotki hymnu. Akcję „Szkoła do hymnu” zainicjowało Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży.

Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. Ministerstwo Edukacji Narodowej wspiera nią budowanie patriotycznych postaw w młodych ludziach.

W Gorzowie Wielkopolskim, na Starym Rynku wraz z uczniami hymn zaśpiewał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, który podkreślał, że to wartościowa inicjatywa, która uczy młodzież patriotyzmu, budowania wspólnoty i poczucia solidarności.

Wojewoda śpiewa hymn wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Elektrycznych O symbolicznej godzinie 11:11, w całej Polsce, „Mazurka Dąbrowskiego" wspólnie odśpiewało prawie 13 000 uczniów. W tym roku oprócz szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z Polski, do akcji włączyły się również szkoły poza granicami kraju. Do MEN wpłynęło ponad 100 zgłoszeń m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Argentyny, Armenii, Afryki, Kazachstanu, Ukrainy, Turcji, a także z krajów europejskich takich jak: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Austria, Litwa czy Belgia.

 

MEN, kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

 

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl