Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Targi Rolnicze w Gliśnie oraz Paralekkoatletyczne Grand Prix Polski (2019-05-25)

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wraz z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem oficjalnie otworzyli XXVIII Targi Rolnicze w Gliśnie oraz  I Rundę Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski w Słubicach.

XXVIII Targi Rolnicze Glisno 2019

- Nie mamy powodu by mieć jakiekolwiek kompleksy. Polska żywność zdobywa coraz większe uznanie na świecie. Nasi rolnicy świetnie sobie radzą pomimo trudnej konkurencji na rynku- mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Podczas targów, rolnicy z naszego województwa mają okazję zaprezentować efekty swojej pracy m.in.  wziąć udział w wystawach bydła. Ponad to Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oferuje uczestnikom targów swoją pomoc w postaci konsultacji.  Wojewoda Lubuski objął wydarzenie honorowym patronatem.

I Runda Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski

Dzisiaj w Słubicach wystartowała I Runda Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski, Otwartego mitingu osób niepełnosprawnych w lekkiej atletyce.

- Wierzę, że dzięki zaangażowaniu Minister Rafalskiej plany dotyczące budowy stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie zostaną zrealizowane. Tak abyście nie musieli jeździć kilkanaście kilometrów od domu na trening- mówił do sportowców Władysław Dajczak.

Podczas spotkania Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wraz z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem przekazali wyrazy uznania Tomaszowi Blatkiewiczowi za osiągnięcia w czasie kariery sportowej.

- Sukcesy Tomasza Blatkiewicza budzą podziw i szacunek. Bardzo się cieszę, że dzisiaj mogę osobiście za nie podziękować i ich pogratulować - mówił Wojewoda Lubuski.

Tomasz Blatkiewicz

Tomasz Blatkiewicz urodził się 28 listopada 1972 roku w Sulęcinie. Z zawodu jest stolarzem- tapicerem. Od urodzenia posiada lewostronne dziecięce porażenie mózgowe. Karierę sportową w Gorzowskim Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” rozpoczął w 1999 roku pod okiem trenera Zbigniewa Lewkowicza. Multimedalista Mistrzostw Polski szybko znalazł się w czołówce reprezentacji kraju w konkurencjach rzutowych. Po dwóch latach treningów pojechał na Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce do Anglii, gdzie zdobył złoty medal w rzucie dyskiem oraz srebrny medal w pchnięciu kulą. Forma młodego zawodnika rosła z roku na rok, aż do samych Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach (2004), gdzie zdobył dwa złote medale w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, ustanawiając 2 Rekordy Świata. W 2004 roku został uznany za najlepszego sportowca niepełnosprawnego w Polsce w 70 Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP. Na Paraolimpiadzie w Pekinie zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą, a cztery lata później na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie brązowy medal w rzucie dyskiem. Tomasz z trzeciego miejsca w Londynie, cieszył się nie mniej niż ze złotych medali zdobytych w Atenach. Medalista uczestniczył w czterech olimpiadach, z których przywiózł w sumie cztery medale. W roku 2018 po Mistrzostwach Europy zakończył karierę sportową i przeszedł na emeryturę olimpijską, jednak nie zamierza rezygnować ze swojej największej życiowej pasji, jaką jest sport.

ach, "START" Gorzów 

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Targi Rolnicze w Gliśnie oraz Paralekkoatletyczne Grand Prix Polski

Autor mo
Przemówienie Minister Rafalskiej podczas Grand Prix
Autor mo
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalaska oraz Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas Grand Prix
Autor mo
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak prezmawia podcas Grand Prix w Słubicach
Autor mo
Otwarcie Targów Rolniczych w Gliśnie- zdjęcie grupowe
Autor mo
Wojewoda Lubuski przemawia podczas Targów Rolniczych w Gliśnie
Autor mo
Wojewoda Lubuski przemawia podczas Targów Rolniczych w Gliśnie
Autor mo
Wojewoda Lubuski przemawia podczas Targów Rolniczych w Gliśnie
Autor mo
Otwarcie Targów Rolniczych w Gliśnie zdjęcie grupowe
Autor mo
Otwarcie Targów Rolniczych w Gliśnie zdjęcie grupowe
Autor mo
Otwarcie Targów Rolniczych w Gliśnie zdjęcie grupowe
Autor mo
Wojewoda Lubuski spaceruje podczas Grand Prix w Słubicach
Autor mo
Wojewoda Lubuski spaceruje podczas Grand Prix w Słubicach

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl