Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Testy drive-thru w Gorzowie (2020-05-15)

 
 
 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przyglądał się otwarciu mobilnego punktu testowania typu drive-thru w Gorzowie Wielkopolskim.

Od dzisiaj działalność rozpoczął mobilny punkt poboru wymazów, w  którym codziennie będą mogły przebadać się osoby przebywające na kwarantannie. 12 dnia izolacji otrzymają one SMS-a z powiadomieniem o możliwości wykonania badania w punkcie drive-thru.

Ważne! Do punktu można przyjechać jedynie własnym samochodem.

Jak wygląda procedura?

  1. Po wjeździe na teren Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie przy ul. Walczaka 42, zostaniesz skierowany do pierwszego punktu, w którym personel zbiera wywiad medyczny.
  2. W punkcie kontrolnym personel medyczny pobierze od Ciebie wymaz.
  3. Po zweryfikowaniu, czy nie masz dolegliwości, które mogą pojawić się po badaniu, trafiasz  do strefy dezynfekcji.
  4. W strefie dezynfekcji Twój samochód jest spryskiwany płynami dezynfekującymi.
  5. W ostatnim etapie przejeżdżasz przez maty dezynfekujące.
  6. Wynik badania zostanie przekazany następnego dnia. Jeśli okaże się on ujemny, kwarantanna będzie zakończona. Jeśli wynik okaże się pozytywny to uruchomione zostaną procedury, takie jak w przypadku każdego nowego zakażenia.

Stworzenie mobilnego punktu poboru wymazów jest możliwe dzięki dobrej współpracy Wojewody Lubuskiego, Prezesa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, dowódcy skwierzyńskiego batalionu 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Lubuskiego Wojewódzkiego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Gorzowie Wielkopolskim.  

kw, ach

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl