Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

WOJEWÓDZTWO W PEŁNEJ GOTOWOŚCI (2010-05-21)

- Musimy być przygotowani na wiele scenariuszy, w tym na najgorszy. Korzystajmy z doświadczeń południowych województw, by w Lubuskiem skutki powodzi były jak najmniej odczuwalne – mówiła Wojewoda Helena Hatka podczas spotkania Wojewódzkiego  Zespołu Zarządzania Kryzysowego .

Wojewoda lubuski zwołała posiedzenie, które ma pomóc w zebraniu precyzyjnych informacji dotyczących stanu wód, stopnia przygotowania służb bezpieczeństwa oraz stanu wałów przeciwpowodziowych i ich newralgicznych miejsc. 

Wojewoda zaznaczyła, że w sytuacji szczególnego zagrożenia i konieczności ewakuacji mieszkańców zagrożonych terenów w pierwszej kolejności należy zapewnić  bezpieczeństwo osobom chorym, niepełnosprawnym, a także pomóc w transporcie zwierząt.

W spotkaniu brali udział m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej, Inspektoratu Sanitarnego, Wojska, Zakładu Karnego, Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Zielonej Górze, Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Regionalnej Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Gorzowie.

Jak wskazują najnowsze prognozy, fala kulminacyjna na Odrze spodziewana jest na początku przyszłego tygodnia, najprawdopodobniej we wtorek. Napływ wody nie osiągnie stanu z 1997 roku, jednak fala oceniana jest jako wysoka. 

Szacowany stan wód na początku przyszłego tygodnia:
Nowa Sól – 640cm-660cm
Cigacice – 630cm-650cm
Nietków – 620cm-640cm
Połęsko – 550cm-570cm
Słubice – 580cm-600cm.


 

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl