Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Wizyta w HZZ Osowa Sień (2020-09-14)


Wojewoda Lubuski odwiedził Hodowlę Zwierząt Zarodowych Osowa Sień. Przedsiębiorstwo w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia swojej działalności.

Podczas wizyty w powiecie wschowskim Wojewoda Lubuski odwiedził Hodowlę Zwierząt Zarodowych Osowa Sień, która jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień w kraju jak i za granicą. Przedsiębiorstwo w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia powstania firmy, co jest okazją do podsumowania osiągnięć i sukcesów.

Wojewoda Władysław Dajczak z okazji przypadającego jubileuszu przekazał prezesowi zarządu Janowi Pabierowskiemu oraz wszystkim pracownikom wyrazy uznania za codzienny trud oraz wysiłek włożony w unowocześnianie firmy. Życzył również dalszych sukcesów w działalności.

Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo zaczęto tworzyć w lutym 1945 roku na pozostałościach opuszczonych poniemieckich majątków ziemskich. Od roku 1995 działa jako spółka prawa handlowego ze 100% udziałem skarbu państwa, którego przedstawicielem jest Agencja Nieruchomości Rolnych w Warszawie. Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień Sp. z o.o. należy do wiodących przedsiębiorstw hodowli bydła mlecznego w Polsce, funkcjonuje na około 3700 ha.

Podstawowym i najważniejszymi produktami firmy pod kątem sprzedaży są: 

  • w produkcji zwierzęcej:  mleko, materiał hodowlany – buhajki hodowlane i jałowice cielne, młode   byczki rzeźne, bydło opasowe 
  • w produkcji roślinnej:  pszenica konsumpcyjna, buraki cukrowe, rzepak ozimy oraz kukurydza.

 

jk, hodowlazwierzat.pl

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl