Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Władysław Dajczak otrzymał nominację! (2020-01-10)

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wręczył powołania nowym wojewodom.

Nominację na Wojewodę Lubuskiego otrzymał Poseł Władysław Dajczak.

- Jestem przekonany, że z takimi fachowcami, ze znakomitymi osiągnięciami, ale i wynikiem wyborczym, będziemy mogli jeszcze lepiej rozwijać region podkarpacki i lubuski. Cieszę się, że mamy skompletowany korpus wojewodów - mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Władysław Dajczak pełnił funkcję Wojewody Lubuskiego od 8 grudnia 2015 roku do 12 listopada 2019 r.

- Wasza doskonała współpraca pokazuje propaństwowe podejście. My takich państwowców potrzebujemy. Ja bardzo dziękuję, że Państwo zdecydowali się podjąć to wyzwanie -  podkreślił Prezes Rady Ministrów.
 

Władysław Dajczak urodził się 10 lipca 1959 r. w Międzyrzeczu. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Mechanicznym Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze oraz studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. 30 lat piastował stanowisko Prezesa Spółki Komunalnej w Strzelcach Krajeńskich.

W latach 1990-1994 był Radnym Rady Gminy Strzelce Krajeńskie, a w latach 1990-1992 Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Strzelce Krajeńskie.

W 1998, 2006 i 2014 roku został wybrany na Radnego Sejmiku Wojewódzkiego. W roku 2006 dodatkowo pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Lubuskiego.

W 2007 roku głosami ponad 90 tys. wyborców został wybrany na Senatora RP VII kadencji. W 2019 r. został wybrany na Posła RP IX kadencji.

 

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

Źródło zdjęcia: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl