Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Wydarzenia

Lubuscy strażacy o działaniach w Szwecji (2018-08-13)

Wojewoda Lubuski wraz ze strażakami siedzi za stołem prezydialnym
 

Wojewoda Lubuski spotkał się ze strażakami, którzy w ramach Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności wyjechali do Szwecji by pomóc w akcji gaszenia pożarów lasów.

W godzinach porannych, 6 sierpnia, Premier Mateusz Morawiecki, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński, komendant główny PSP gen. Leszek Suski powitali polskich strażaków wracających po dwutygodniowej akcji gaszenia gigantycznych pożarów lasów na terenie Szwecji.

Dziś w spotkaniu Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka z mł. bryg. Piotrem Sobstylem i st. kpt. Danielem Pietrzakiem uczestniczył Lubuski Wojewódzki Komendant Państwowej Straży Pożarnej bryg. Patryk Maruszak.

- Jako przedstawiciel rządu RP w województwie lubuskim chcę podziękować i pogratulować strażakom, którzy brali udział w tej akcji. Odpowiadali za bardzo ważny odcinek prowadzenia akcji czyli utrzymanie łączności. Doświadczenie, które zdobyli będzie procentowało nie tylko na terenie naszego województwa ale też kraju – podkreślał Wojewoda Lubuski dodając, że udział strażaków w działaniach był promocją naszego kraju, ale przede wszystkim profesjonalizmu i skuteczności działania polskich strażaków.

- Jestem bardzo dumny z oficerów KWPSP w Gorzowie. Chciałbym podziękować za podjęcie szybkiej decyzji o wyjeździe. Do prowadzenia misji poza granicami kraju potrzebna jest osobista zgoda strażaka, a panowie oficerowie taką decyzję podjęli, w krótkim czasie zostawiając swoje rodziny i najbliższych – podkreślał Lubuski Wojewódzki Komendant PSP bryg. Patryk Maruszak.

St. kpt. Daniel Pietrzak opowiadał o prowadzonych działaniach: - Naszym głównym zadaniem były wyjazdy z plutonami i zabezpieczenie łączności pomiędzy polskimi strażakami. Te zadania nie różniły się od pracy w Polsce, jednak działania gaśnicze były dużo trudniejsze z racji na inną strukturę lasu i górzysty teren - podkreślał.

- Mieszkańcy witali nas nawet o godzinie drugiej w nocy i cieszyli się z naszego przyjazdu. Od lokalnych dzieci otrzymaliśmy serce z podziękowaniami – mówił mł. bryg. Piotr Sobstyl, który zapytany o największą trudność podczas wyjazdu wskazał na wysoką temperaturę powietrza.

Lubuscy strażacy wyjechali w ramach Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności. Łącznie do walki z pożarami na terenie Szwecji zadysponowano z Polski 140 strażaków i 44 pojazdy.

 

 

kw

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Lubuscy strażacy o działaniach w Szwecji

Autor mo
Wojewoda Lubuski wraz ze strażakami i komendantem KW PSP siedzą za stołem prezydialnym
Autor mo
Wojewoda wręcza strażakowi decyzję o przyznaniu nagrody
Autor mo
Zdjęcie grupowe na tle ścianki LUW

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl