Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności Wydziału Polityki Społecznej

60 – lecie Domu Pomocy Społecznej w Szarczu (2019-06-11)

Z tej okazji - na ręce Siostry Dyrektor - Wojewoda Lubuski skierował list gratulacyjny. Podziękował za trud pracy i zaangażowanie w działalność na rzecz mieszkanek placówki.

Dom Pomocy Społecznej w Szarczu prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Św. Feliksa z Kantalicjo Prowincja Matki Bożej Częstochowskiej z siedzibą w Przemyślu. Siostry Felicjanki kierownictwo nad Domem przejęły w lutym 1964 roku. Placówka – oferująca 52 miejsca - przeznaczona jest dla dzieci,  młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie płci żeńskiej.  Aktualnie z budżetu Wojewody Lubuskiego dofinansowany jest pobyt 38 mieszkanek przebywających na tzw. „starych zasadach”. W 2018 roku - z budżetu wojewody - przekazano ogółem 1.341.305 zł na dofinansowanie funkcjonowania Domu.

W województwie lubuskim funkcjonują ogółem 23 domy pomocy społecznej oferujące 2.348 miejsc.  Dom w Szarczu jest jednym z ośmiu – w naszym województwie – oferujących miejsca dla dzieci, młodzieży i dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie.

list Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka z okazji 60 lecia DPS Szarcz

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl