Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Zagrożenie grypą ptaków w województwie lubuskim (2021-01-14)

Wysoce zjadliwa grypa ptaków (HPAI) to szybko szerząca się, zakaźna choroba wirusowa, na którą podatne są drób oraz ptactwo dzikie. Wystąpienie przypadków tej choroby jest przyczyną poważnych strat ekonomicznych związanych z padnięciami ptaków,wypłatą odszkodowań, kosztami jej zwalczania, a przede wszystkim wstrzymaniem obrotu i eksportu drobiu oraz produktów pochodzących od drobiu.

Grypa ptaków jest dużym zagrożeniem dla hodowli drobiu, dlatego szczególnie ważne jest przestrzeganie zasad bioasekuracji oraz nakazów i zakazów wydanych przez lokalne władze.

W związku z koniecznością walki z rozprzestrzenianiem się grypy ptaków w województwie, Wojewoda Lubuski wydał następujące  rozporządzenia:

  • Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego z dnia 14 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów zielonogórskiego, świebodzińskiego i krośnieńskiego (http://dzienniki.luw.pl/WDU_F/2021/141/akt.pdf)

  • Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego z dnia 5 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów zielonogórskiego i świebodzińskiego (http://dzienniki.luw.pl/WDU_F/2021/12/akt.pdf)

  • Rozporządzenie z 17.12.2020 sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów zielonogórskiego i świebodzińskiego (http://dzienniki.luw.pl/legalact/2020/2982/

 

ptasia grypa

wszystkie wydarzenia

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl