Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Ewakuacja

Gdy zostaniesz powiadomiony o ewakuacji zachowaj spokój, słuchaj uważnie i postępuj zgodnie ze wskazówkami

Jeśli jesteś pewny, że masz jeszcze czas, skontaktuj się z rodziną, by powiedzieć im gdzie się udajesz i kiedy spodziewasz się przybycia.

Odetnij dopływ wody i elektryczności, pozostaw jednak gaz dopóki władze lokalne nie zadecydują inaczej. Tylko wyspecjalizowany pracownik może ponownie włączyć dopływ gazu.

Jeśli musisz szybko zdecydować co zabrać z sobą, zabierz ze sobą: środki medyczne, rzeczy na wypadek zagrożeń (latarka, baterie, radioodbiornik, zestaw pierwszej pomocy, woda butelkowana), odzież na zmianę, śpiwór, materac oraz poduszkę dla każdego członka rodziny, a także klucze od domu i samochodu.

Jeśli planujesz jechać samochodem w chwili wystąpienia zagrożenia, zapoznaj się z różnymi trasami, które można wybrać, gdy nieprzejezdne są główne arterie.

Słuchaj radia, lokalne stacje będą przekazywały informacje na temat ruchu na drogach.

W samochodzie przechowuj zimowy zestaw ratunkowy. Odpowiedni zestaw zawiera:koce, latarkę, łopatę, przewody rozruchowe, sól lub popiół do posypywania nawierzchni, lokalne mapy drogowe, wysokokaloryczne pożywienie, jak: produkty zawierające duże ilości słodu, ziarna sezamowego, rodzynek, suszonych owoców, płatków zbożowych, orzechów i miodu, jak również puszki z sokami.

Pamiętaj o zabraniu telefonu komórkowego i ładowarki.

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Ewakuacja [ 1 ]
Ewakuacja - ulotka Ewakuacja - ulotka 2012-05-07 15:33
IntraCOM Katowice
337.04KB Ewakuacja - ulotka pobierz

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl