Lubuski Urząd Wojewódzki

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

11 lutego - Światowy Dzień Chorego (2019-02-11)

Jak co roku, już od dwudziestu siedmiu lat, obchodzimy Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II. Dzień ten jest okazją do zwrócenia szczególnej uwagi na osoby chore i cierpiące. Przypomina nam wszystkim – lekarzom, pielęgniarkom, opiekunom, rodzinom, bliskim – o obowiązkach wobec człowieka chorego, którego winniśmy otaczać szczególną opieką i troską. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”.

Choroba i związane z nią cierpienia nie omijają nikogo z nas lub naszych bliskich. Są one przejmującym doświadczeniem, w którym poznajemy słabość własnej natury, ale jednocześnie uczymy się doceniać piękno życia. W tych trudnych chwilach przekonujemy się niejednokrotnie o wartości nadziei i nieocenionej pomocy, na jaką możemy liczyć ze strony najbliższych lub personelu medycznego. 

Tego dnia wszystkim chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, sił oraz wytrwałości w zmaganiu się z trudami dnia codziennego, a także troski i serdecznej opieki ze strony najbliższych.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy zajmują się chorymi – ich rodzinom, lekarzom, pielęgniarkom, fizjoterapeutom, diagnostom laboratoryjnym, psychologom i innym osobom, które z wielkim oddaniem opiekują się ludźmi potrzebującymi pomocy i wsparcia.

 

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl